Nasze laboratorium wyposażone jest w najnowszą, szóstą generację emisyjnego spektrometru iskrowego SPECTROMAXx (model na rok 2017). Tym samym dysponujemy najnowocześniejszym zapleczem sprzętowym na tle rodzimej konkurencji. Wszystkim naszym klientom oferujemy badania składu chemicznego absolutnie za darmo bez ograniczeń ilościowych.

Spektrometr emisyjny typu SPECTROMAXx ze wzbudzeniem iskrowym definiuje nowy wymiar w analizie składu chemicznego metali. Uniwersalna konstrukcja spektrometru pozwala na zainstalowanie go w laboratorium jak i na linii produkcyjnej. Wykorzystuje długości fal w zakresie od 140 do 670 nm. Wykonuje analizę szerokiej gamy stopów i pierwiastków (włącznie z analizą azotu w stali).

SPECTROMAXx jest wyposażony w pełni cyfrowy plazmowy generator iskrzeń, bardzo wydajny system optyczny oparty na detektorach CCD, w któym wyeliminowano konieczność stosowania próżni. Zastosowano unikalny system iCAL (Inteligentną Logikę Kalibracyjną), czyli rekalibrację całego spektrometru i wszystkich gatunków stopów tylko i wyłącznie na podstawie jednego wzorca. Wszystkie te elementy sprawiają, że spektrometr ten cechuje się niezrównanymi możliwościami analitycznymi: dokładnością i powtarzalnością analiz.