Witamy na stronie firmy CYNTOS. Jesteśmy prężnie rozwijającym się producentem spoiw lutowniczych i stopów metali białych. Specjalizujemy się w produkcji stopów na bazie cyny, ołowiu i miedzi, z udziałem srebra, antymonu , cynku, bizmutu, niklu, fosforu, indu oraz arsenu.
Edyta Żelasko CTO - Członek Zarządu CYNTOS Holding Sp. z o.o.
O stopach wspomnianych metali wiemy niemal wszystko. Zawsze stawiamy na jakość przekładającą się na zadowolenie i satysfakcję naszych klientów. Będzie nam niezmiernie miło dołączyć do portfela Twoich dostawców…
Jarosław Biały CEO - Prezes Zarządu CYNTOS Holding Sp. z o.o.

Nasze laboratorium wyposażone jest w najnowszą generację emisyjnego spektrometru iskrowego SPECTROMAXx. Tym samym dysponujemy najnowocześniejszym zapleczem sprzętowym na tle rodzimej konkurencji.

W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania Jakością oraz Zarządzania Środowiskowego PN-EN ISO 9001:2015 / PN-EN ISO 14001:2015. Sprawdź certyfikat…

Więcej...
sto3

Stopy łożyskowe

Produkujemy stopy Ł83, Ł89L, Ł10As, Ł16, Ł6 i na życzenie każde inne. Nasze stopy doskonale nadają się do produkcji wszelakich łożysk ślizgowych, pracujących w przekładniach, turbinach, walcarkach i innych maszynach elektrycznych.

sto6

Stopy antymonowe

Nasze stopy antymonowe charakteryzują się one wysoką lejnością przy niewielkiej temperaturze topnienia, oraz wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Stopy te znajdują zastosowanie w produkcji akumulatorów, śrutu strzeleckiego oraz powłok kablowych.

cy14

Pręty cynowo – ołowiowe

Nasze stopy Sn-Pb to spoiwa miękkie, wykorzystywanymi głównie w przemyśle budowlanym i elektrotechnicznym, ale również maszynowym. Najbardziej popularne i typowe są stopy dwuskładnikowe zawierające 30 – 90% + każdy wariant na życzenie klienta.

cy6

Pręty bezołowiowe

Nasze pręty bezołowiowe to najczęściej stopy typu cyna–srebro–miedź, cyna–miedź oraz cyna–srebro. Używane wszędzie tam, gdzie obecność ołowiu w stopie jest niepożądana. Przykładem jest tu przemysł elektroniczny, gdzie funkcjonuje lutowanie na tzw. fali.

roz1

Spoiwo rozdrobnione

Wszystkie produkowane przez nas stopy cynowe oraz ołowiowe oferujemy również w postaci rozdrobnionej. Taka forma w znaczący sposób ułatwia precyzyjne dozowanie produktu, a także ułatwia jego aplikację do małych i niestandardowych tygli topielnych.

anoo1

Anody oczkowe

Produkowane przez nas cynowe anody oczkowe znajdują zastosowanie głównie przemyśle elektronicznym. Specjalne oczko umożliwia podczepienie anod na hakowych podajnikach i ich automatyczne dozowanie np. do urządzeń lutujących na tzw. fali.

ano1

Anody płaskie

Nasze anody płaskie mają wymiar 600mm x 200mm x 10mm i powstają ze stopów: 100% cyna, cyna + miedź oraz cyna + miedź + srebro, a także dowolny wskazany przez klienta. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzą procesy galwaniczne.

cy7

Pręty do cynowania karoserii

Spoiwo wykonane z najwyższą starannością według norm niemieckich. Produkt zawiera antymon, który podnosi tzw. lejność materiału (łatwiejsza aplikacja), a jednocześnie po ostygnięciu utwardza on stop, dzięki czemu staje się on bardziej wytrzymały.

cy11

Pręty dla witrażystów

Specjalnie dla witrażystów produkujemy pręty cynowo – ołowiowe o wymiarach mniejszych, niż standardowe pręty LC60, tak aby mieściły się one w przyrządach lutowniczych. Nasze pręty mają wymiary trójkąta o bokach 7 – 9mm i długość ok. 430mm.

surowce

Surowce pierwotne

Wszystkim naszym klientom oferujemy różne metale nieżelazne w postaci pierwotnej, certyfikowanej. Oferujemy cynę i ołów, antymon, cynk, miedź, nikiel, bizmut, kadm, arsen, ind itp. Specjalizujemy się w dostawach drobnicowych, od nawet 100 gram do jednej tony.

cy16

Rafinacja i odzysk

Specjalizujemy się w rafinacji wszelkiego rodzaju odpadów takich jak wióry, zgary, ścinki, zlewki itp. potrafiąc przy tym przywrócić im pierwotny skład chemiczny. Materiał taki może być ponownie użyty przez klienta jako pełnowartościowy stop tożsamy pierwotnemu.

cy17

Analizy chemiczne

Nasze laboratorium wyposażone jest w najnowszą, szóstą generację emisyjnego spektrometru iskrowego SPECTROMAXx (model na rok 2017). Tym samym dysponujemy najnowocześniejszym zapleczem sprzętowym na tle rodzimej konkurencji.

Poznaj nas...
Dowiedz się o nas więcej. Poznaj naszą firmę od środka. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.
Zadbaj o ekologię...
Pomożemy Ci przejść z technologii ołowiowej na bezołowiową. Dostarczymy różne warianty spoiw do testów.
Ustrzel okazje...
Sprawdź nasze aktualne promocje na Allegro. Kup nasze produkty w okazyjnych cenach.
Kupimy Twój złom...
Odkupimy od Ciebie prawie każdy złom cynowy i ołowiowy. Jako producent, a nie pośrednik, płacimy najwięcej.

Produkujemy wszystkie możliwe stopy na bazie cyny, ołowiu i miedzi, w tym stopy łożyskowe, stopy ołowiowo-antymonowe, stopy bezołowiowe (Pb Free). Codziennie bramy naszej odlewni opuszczają pręty dla dekarzy, spoiwo do cynowania karoserii samochodowych, cyna dla witrażystów, spoiwa dla elektroniki i elektrotechniki. Z naszych usług korzystają producenci odważników wędkarskich i samochodowych, wytwórcy śrutu strzeleckiego jak i producenci osłon do kabli elektrycznych. Nasze stopy łożyskowe z powodzeniem stosują zakłady napraw taborów kolejowych oraz producenci turbin wiatrowych. W nasze anody zaopatrujemy liczne galwanizernie.

ROZWIJAMY SIĘ…